Święto chleba

Jak co roku (od dziesięciu lat) w Radomiu i okolicach obchodzi się święto chleba. W tym roku obchody miały miejsce w Muzeum Wsi Radomskiej. Przy starych wiatrakach rozstawiono stanowiska z chlebem z różnych piekarni, miodem z różnych pasiek (what?), duperelkami nie wiadomo skąd i piwem spod parasoli.  Była też scena, ale tego wole nie wspominać. Całe dwa dni rozrywki na niewysokim poziomie, jedzenia chleba ze smalcem i picia piwa, czyli to, co Polacy lubią najbardziej. Ogólnie nudy i tłum ludzi – serdecznie polecam i zapraszam w przyszłym roku. Kupiłam sobie ślimaka i drewnianą łopatkę w nadziei, że nie jest z Chin, i nie będzie rakotwórcza.

Kiedy już wracaliśmy do domu zostałam zatrzymana przez policjanta, który powiedział mi, że jadę pod prąd, nakazał zawrócić i pokiwał głową z dezaprobatą. Tak można by powiedzieć po prostu, że es jest gupi/głupi, ale mimo to postaram się usprawiedliwić. Po pierwsze jechałam w korku i tak jak ja jechało wiele innych samochodów, które też musiały zawrócić, po drugie wjechałam na nią z podporządkowanej i żadnego oznaczenia nie widziałam ani ja ani trzy inne osoby mi towarzyszące. Okazuje się, że droga zrobiła się jednokierunkowa tylko na ten weekend. To był mój pierwszy raz, kiedy zobaczyłam tzw. lizak.

Kiedy miałam dwa-trzy latka, kiedy ktoś pytał: „Palinko, co masz w główce?” odpowiadałam „Siano”. Później jakiś oszust wmówił mi, że to mózg, ale na szczęście poznałam moronów i wszystko się wyjaśniło.

 

eS

3 odpowiedzi do “Święto chleba”

goto goto mówi:

“Muzeum Wsi Radomskiej”…. a ja myślałem, że to miejsce istnieje tylko w dowcipach :D

Polecam dokształcanie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pasieka_(pszczelarstwo)

? poki mówi:

to ze wmowil to nie zanczy ze uwierzylas bo z tego co mi wiadomo to zawsze twierdzials ze masz siano w glowie :P

baś baś mówi:

a u basi dożynki były, o!:]

Leave a Reply

morony.pl   marcinpolkowski.com   tworzenie stron internetowych   tworzenie stron internetowych Olsztyn   monitor stron internetowych