Lietuva

Chyba wszyscy wiedzą gdzie na mapie szukać Litwy, więc oszczędzę wam obrazka. Miałem przyjemność zobaczyć ten, jak się okazuje, zwyczajny kraj odwiedzając go przez około 24 godziny. Udało mi się odwiedzić jedno duże miasto – Kłajpedę, oraz kurort nadmorski – Palangę.

Tak jak już napisałem kraj jest normalny i niczym szczególnym się nie wyróżnia. Mają dużo lepsze drogi oraz dużo mniej ludzi mieszka na wsi – poza miastami jest pusto. To takie dwie główne różnice.

Kłajpeda to zwykłe miasto portowe – trochę budynków starych, trochę nowych, kilka centrów handlowych (takich jak i u nas, aczkolwiek nie ma sensownych sklepów z elektroniką, za to mają w sexshopy w centrach handlowych, czego u nas chyba nie ma ;p).

Natomiast Palanga (20 km od Kłajpedy) to istny komercyjny koszmar z tłumem ludzi i głośną muzyką. Pewnie coś takiego jak nasz Kołobrzeg (tu nie jestem ekspertem bo nie trawię takich miejsc).

Język mają śmieszny, bo sporo rzeczowników się kończy na -as np. internetas czy kebabas :)

To co mnie pozytywnie zaskoczyło to powszechność darmowego dostępu do internetas’a przez WiFi.

Mógłbym pokazać Wam jakieś zdjęcia bo zabrałem ze sobą aparat, ale nie zobaczyłem tam nic co skusiłoby mnie do jego wyciągnięcia i zrobienia zdjęcia, więc wróciłem z czystą kartą pamięci :)

Leave a Reply

morony.pl   marcinpolkowski.com   tworzenie stron internetowych   tworzenie stron internetowych Olsztyn   monitor stron internetowych