wikipedia

Dzisiejszy dzień swoją pogodą przyniósł mi coś, czego od dawna nie doświadczyłem – Nudę. Od rana leje i mimo że co nieco do roboty jest, to nic się nie chce i dupa… Niestety dom rodzinny to nie akademik i nie wszystko wolno, tak więc problem jest trudniejszy do rozwiązania. Możemy podejść do tego stosując znane twierdzenie Cauchy’ego o nudzie – W czasie deszczu dzieci się nudzą – i podstawiając do niego wartości początkowe dojść do wniosku że jestem dzieckiem. Niby nic mi to nie dało, a jednak! Bycie dzieckiem implikuje możność hałasowania! Więc do dzieła! zabijmy nudę!

…Ale niestety to nie takie proste. Pomyślałem gitarrra – DUPA! NIE CHCE mi się! Jak nigdy! Mogę cały dzień legalnie zmarnować na bezcelowe walenie w struny, ale nie… I wyszło szydełko z woreczka… Nudno jest nie dlatego że nie ma co robić, tylko dlatego że moje lenistwo osiągnęło szczyt. Nie chciało mi się nawet przez pół godziny wstać po draże na drugim końcu pokoju. A nawet nie dokońca wstać tylko podjechać bo krzesło ma kółka. I niech mi nikt nie mówi że potrzeba jest matką wynalazków… TO LENISTWO

Chociaż jak się tak zastanowić to dopiero w 20 wieku lenistwo zaczęło generować masę nowych rzeczy mających za zadanie wydłużyć czas dziennego siedzenia na dupie przed telewizorem. A wszystko przez kraj kwitnącego Hamburgera. To od nich mamy fotele na kółkach, bezprzewodowe słuchawki, mikrofalówke czy toster. Wszystko robi się samo i najmniejszym kosztem. W zasadzie można by dojść do wniosku że amerykanie wymyślili chińczyków aby taniej u nich składać kamerki internetowe. Gdyby jednak to było prawdą, Chiny leżały by między Stanami a Kanadą.

Być może nie każdy z was wie, Ale Chiny nie leżą w Ameryce Płn. Chiny to takie duże państwo z dostępem do morza śródziemnego. Zamieszkane przez Indian (nazwanych tak ponieważ Kolumb czy inny nostradamus pomylił się – myślał że dopłynął do Indii – a tu zonk – Chiny) Indianie bardzo dużo czasu spędzają przy zabawach z Bobrami. Polegają one na wspólnym ścinaniu drzew, a następnie rzucaniu nimi (drzewami a nie bobrami. Chociaż w sumie czy to ważne?) W innego Indianina, tak by ten nie byl wstanie razem ze swoim bobrem ściąć swojego drzewa. Indiańskie niewiasty, podczas gdy mężczyźni grają z bobrami, zajmują się uprzątywaniem pobojowiska bobrowo – Indiańsko – drzewnego, które w połączeniu z mułem rzecznym stają się doskonałym materiałem budowlanym. W polsce materiał ten dostępny jest pod nazwą “Beton komórkowy” lub też “Beton organiczny” Najsłynniejszą (a zarazem pierwszą zbudowaną z tego materiału budowlą) jest Wielki Chińsko Indiański Płot, widoczny z kosmosu.

Stolicą Chin jest Pekin, gdzie w niedługim czasie ma odbyć się olimpiada. Będzie to zarazem pierwsza olimpiada w historii,podczas której odbędzie się konkurencja w grze w “bobra”, w której największym faworytem jest nasza koleżanka z zespołu redaktorskiego – Basia. Mam nadzieję że niedługo zdradzi nam techniki swojego treningu.

To tyle jeśli chodzi o dzisiejszy post. Pozostaje mi tylko rozwiązanie zagadki tytułu. Dlaczego wikipedia? Ano dlatego, że czytanie tego postu przypomina czytanie wikipedii – zaczynamy o czym innym aby (dzięki systemowi odnośników) przejść do czegoś co nas nie interesuje w jeszcze większym stopniu niż to o czym zaczynaliśmy lekturę :) przepraszam wszystkich :)

I jeszcze jedno… Wątek Chiński jest natury fabularno-fikcyjnej. Nie chciałem nikogo obrazić poruszanymi tam kwestiami.

3 odpowiedzi do “wikipedia”

goto goto mówi:

Jak ktoś jest miłośnikiem Wikipedii to polecam przeczytać o wspomnianej przez mucha siatce połączeń między artykułami: http://www.netsoc.tcd.ie/~mu/wiki/

? tomson mówi:

z tymi bobrami to pojechałeś, aż mi się liceum przypomina! a tak to polecam nonsensopedię – podobne bzdury tam są ;)

es es mówi:

kreci mi sie w glowie

Leave a Reply

morony.pl   marcinpolkowski.com   tworzenie stron internetowych   tworzenie stron internetowych Olsztyn   monitor stron internetowych